Saugome išsinuomotas baidares

KvedarnaJeigu kažkas nuomoja baidares Žemaitijoje, susimokėję už nuomą, turite saugoti šį kitų žmonių turtą. Taip pat, kaip ir išsinuomojus kitą daiktą ar įrangą, turite atsakyti už tai, kad grąžintumėte kokybišką, kokią ir pasiskolinote.

Nedaužyti į akmenis

Plaukiant upėmis, dažnai teks susidurti su nuolatine baidarininkų kliūtimi – akmenimis. Kadangi baidarė visgi nėra plokščia, ji nemažai sminga į gylį ir gali kliudyti akmenis. Akmenų reikėtų vengti ir pamačius bangeles, signalizuojančias apie dugne esantį akmenį, reikia iškart pasitraukti. Atsitrenkdami į akmenį ar prabraukdami šonu, rizikuojate ir dėl apvirtimo, ir dėl daiktų iškritimo esant smūgiui, ir dėl pačios baidarės. Jeigu yra koks nors labai aštrus akmuo, jis gali ir šoną prapjauti.

Netempti sausuma

Kitas patarimas: atsargiai elgtis su baidare ir netempti jos sausuma, kai jau sugalvosime, kad kažkokioje vietoje įrengsite bent laikiną baidarių stovyklą. Jeigu tempsite baidarę sausuma, ji braižysis ir nukentės jos paviršius. Be to, paskui nudžiuvus viskam, liks purvai. Baidarės yra tikrai nesunkios, todėl du joje plaukę žmonės ją gali lengvai pernešti kur reikia, ir jai nepakenkti.

Saugoti irklus

O taip. Tai labai svarbu. Praradę irklą pirmiausia nukentėsite pačios kelionės metu ir negalėsite kokybiškai plaukti. O galiausiai dar ir finansiškai teks nukentėti, kadangi irklas buvo ne jūsų, o bendrovės, iš kurios buvo užsakyta baidarių nuoma. Taigi, irklus labai saugokite, o jeigu plaukimo sraunia upe metu nulėkė irklas, grįžkite atgal, kad ir kaip bus sunku. Nepatogu gaudyti irklą ir iš meldų, bet ir to gali prireikti.

Nelipti per daug žmonių

Baidarės yra sukurtos ir pritaikytos ribotam keleivių kiekiui. Todėl į kiekvieną baidarę ir turėtų lipti tiek žmonių būtent, kiek jų yra pažymėta nuomos sutartyje. Jeigu vienas, tai vienas. Jeigu du, tai du. Į didesnes baidares dar gali būti įsodinamas ir augintinis. Tačiau tokių šunų, kurie muistosi ir neišbūna valtyje, geriau išvis neplukdyti, nes tik sukels problemų.

Palikti baidarę švarią

Galiausiai, kaip ir išsinuomojus kambarį, mašiną ar oro balioną – baidarę turite saugoti iš vidaus. Palikti ją švarią, kokia ji buvo ir iš pradžių. Stengtis ten nepalikti daug purvo, maisto trupinių, gėrimų. Nepalikti draugų kelyje irgi vertingas patarimas. Kartais paliktas ekipažo narys gali pražaidyti ir baidarę, o to jūs tikrai nenorėtumėte, jeigu esate atsakingas už visas kolektyvo baidares.

Gražina

Gražina paskelbė 687 publikacijas

Įrašų navigacija


Komentarai

  • Mėgėja

    Mūsų šeimos mėgstamiausias hobis plaukioti su baidarėmis. Dažniausiai baidares nuomojamės Aukštaitijoje: https://baidariu.lt/baidariu-nuoma/ Nuostabus poilsis plaukiant su baidarėmis su šeima. Kiekvienais metais plaukiame nes mūsų šeimai tai galimybė pabūti kartu.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>