Srityse, kurios pravers teisminė mediacija

Ne visais atvejais, norint teisėtai įrodyti savo teisumą, reikia eiti į teismą. Štai http://www.medijuok.lt/ gali pasiūlyti puikias teisminės mediacijos paslaugas, tuomet į teismą eiti nėra privalu. Mediacijos esmė – konflikto išsprendimas pigiau, dar nepriėjus iki teismo, su laisvesne žmonių valia ir lengvesniais susitarimais, mažiau priverstinių sprendimų.

Kaip vyksta teisinė mediacija

Teisinės paslaugosTeisinė mediacija vyksta susitikus abiems konfliktuojančioms šalims (ar daugiau šalių) ne teismo salėje, o kitoje aplinkoje, patogiu metu. Šalys ateina savanoriškai, joms tarpininkauja profesionalus teismo mediatorius, teisininkas. Jis išnagrinėjęs situaciją siūlo derybas, pateikia variantus, kaip veikiausiai teismas galėtų išspręsti vieną ar kitą klausimą, dėl kurio nesutariama, kokie būtų teismo pasiūlymai. Žmonės į tai atsižvelgdami gali patys pasirinkti, kaip spręsti konfliktą. Pavyzdžiui, viena pusė gal galvojo, kad viskas bus tik jos naudai, dėl to norėjo eiti teisman. Tačiau mediacijos metu sužinojo, kad turbūt dėl įstatymų viskas būtų išsprendžiama priešingai. Vadinasi, teisinės mediacijos rezultatas akivaizdus: žmogui dabar aišku, kad gal net geriau neiti į teismą, o susitarti gražiuoju. Kokiose situacijose teisminė situacija tikrai bus labai naudinga ir pagelbės sprendžiant konfliktą?

Skyrybų atveju

Skyrybos – labai skaudi patirtis visai šeimai. Tačiau ir jas tenka kažkaip išspręsti, ieškoti paties taikiausio būdo nugesinti ugniai ir išsidalinti tai, ką kartu pavyko užgyventi. O tai – ir vaikai, ir turtai, ir bendra istorija. Daugumos dalykų neatsidalinsi, tačiau kai kuriuos dar galima. Ypač tuomet, kai yra vaikų, svarbiausias dalykas yra išlaikyti tarp visų sutarimą ir pasistengti išsiskirti be didžiausių nuoskaudų – susitarus taikiai. Vien dėl to geriau pirma eiti per lengvesnes pakopas ir tartis, kad ir teisminės mediacijos metu. Tuomet gal neprireiks eiti į teismą, traumuoti vaikus ir patirti amžinai karo kirvio įkasto grėsmę. Aišku, teisminė mediacija taip pat ir neištuštins kišenės, kadangi teismas kainuotų tikrai brangiai, o mediacija – ne.

Nesutariančių kaimynų atveju

Geriau sutarti su kaimynais ir iki teisėjo sprendimo neprieiti. Kaimynai paprastai nepasidalija bendrų komunikacijų, privažiavimų, nesutaria dėl šalia vykdomų statybų ar statomų tvorų. Kažkaip vienas kitam trukdo. Tačiau jei kaimynais planuojate išlikti ir toliau, tuomet verta su jais nesipykti. Taigi, būtent teisminė mediacija gali padėti surasti tą kur kas taikesnį ir švelnesnį susitarimą, pasakydama, kaip veikiausiai pakryptų teismo sprendimas ir ko būtų galima tikėtis. Tad kaimynams tikrai geriau pradėti nuo paprastesnių derybų.

Gražina

Gražina paskelbė 686 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>