5 priežastys, kodėl turėtumėte mokytis lietuvių kalbos

KalbaAr žinojote, kad lietuvių kalba yra viena iš oficialiųjų Europos Sąjungos kalbų? Ar taip pat žinojote, kad mažiau nei 5 proc. gimtakalbių supranta, skaito ir rašo lietuviškai? Tikriausiai todėl, kad už Lietuvos ribų ši kalba nėra plačiai paplitusi. Būtent todėl tai puiki galimybė praplėsti savo kalbinių įgūdžių bagažą. Iš asmeninės patirties galiu pasakyti, kad bet kurios naujos kalbos mokymasis turi daug naudos įvairiais lygmenimis. Ji ne tik padeda labiau vertinti gimtąją kalbą, bet ir lavina suvokimo, logikos ir analitinius gebėjimus bei atmintį. Be to, tai taip pat gerina jūsų socialinius gebėjimus, nes bendraujant su kita kalba kalbančiais žmonėmis reikia empatijos, jautrumo ir pagarbos jiems. intellectus.lt – kalbos mokymasis yra vertingas laiko praleidimo būdas.

Kalbos mokymasis yra geriausias būdas pažinti kitą kultūrą.

Kai pradedate mokytis kitos kalbos, iškart pradedate kitaip žvelgti į jus supantį pasaulį. Pamatysite ir įvertinsite detales ir bendravimo būdus, kurių kitu atveju būtumėte nepastebėję. Pradedate suvokti, kad skirtingose kultūrose vartojami skirtingi žodžiai toms pačioms sąvokoms įvardyti ir kad kiekviena kalba turi savo ritmą, garsus ir mąstymo būdą. Mokytis kitos kalbos iš tikrųjų reiškia sužinoti, kaip mąsto kita kultūra, kas ją įkvepia, kas ją įkvepia ir įkvepia. Tai tarsi atverti naują langą į pasaulį.

Be to, tai puikus būdas mankštinti smegenis ir išlaikyti jas jaunas.

Senstant žmonių pažintiniai gebėjimai prastėja, jie tampa jautresni demencijai ir Alzheimerio ligai. Naujausi tyrimai, įskaitant tyrimus su dvikalbiais žmonėmis, rodo, kad naujos kalbos mokymasis gali padėti atitolinti šį nuosmukį arba jo išvengti. Be kitų privalumų, tai padeda ugdyti darbinės atminties gebėjimus ir didinti dėmesio koncentraciją. Kai kurių tyrimų duomenimis, tai netgi gali padidinti bendrą intelektą. Naujos kalbos mokymasis iš esmės yra problemų sprendimo pratybos, kurios padeda išlaikyti jaunas ir statiškas smegenis. Kuo sudėtingesnę kalbą pasirinksite mokytis, tuo geresni bus rezultatai.

Kalbos mokymasis gali padėti gauti darbą.

Yra daugybė darbų, kuriuose mokėdami kitą kalbą turėsite pranašumą. O jei trūksta darbo jėgos, galimybių yra dar daugiau. Kalbų mokytojai, vertėjai, vertėjai žodžiu, gidai, kelionių agentai – tai tik keli profesijų, kuriose mokėjimas dvi kalbas gali padėti susirasti darbą, pavyzdžiai. Taip pat galite pabandyti susirasti stažuotę užsienyje. Yra daug interneto svetainių, kurios gali padėti rasti stažuotę užsienyje. Tai padės jums patobulinti kalbos įgūdžius, įgyti darbo patirties ir tapsite patrauklesni.

Tapus dvikalbiu bus lengviau keliauti.

Tapę dvikalbiai, turėsite daug daugiau galimybių keliauti. Galite aplankyti kitas šalis, kuriose kalbama ta kalba. Taip pat galite studijuoti, dirbti ir savanoriauti užsienyje. Yra daug mainų programų, pagal kurias galima mokytis kitos kalbos ir kartu pažinti naują kultūrą. Tapti dvikalbiu – vienas geriausių dalykų, kuriuos galite padaryti, kad pasaulis atsivertų naujoms patirtims ir galimybėms.

Gražina

Gražina paskelbė 687 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>