Aktualu statantiems būstą – kam reikalingi ir kaip turi būti atliekami geologiniai tyrimai

Geologija ir geologiniai tyrimai statybų pramonėje atlieka svarbų vaidmenį palaikant sveiką aplinką ir planuojant didelės apimties infrastruktūrą. Yra išskiriama net atskira geologijos atšaka – inžinerinė geologija, kuri nagrinėja žemės sandarą, susijusią su civiline inžinerija, kad būtų galima saugiai ir ekonomiškai atlikti statybos projektų projektavimą. Kiekvienas civilinės statybos darbas susijęs su žeme ir jos ypatybėmis. Geologinė informacija yra būtina kiekviename projekto etape, nesvarbu, ar tai būtų planavimas, projektavimas ar statybos etapas.

Geologai atlieka pagrindinį vaidmenį palaikant švarų vandenį ir planuojant neteršiančių atliekų šalinimo įrenginius. Kai atliekami geologiniai tyrimai, sukuriami geri geologiniai žemėlapiai su papildomais duomenimis apie vandens šulinius ir upes, geologai gali patarti apskričių taryboms dėl vietovių, kurios gali būti pažeidžiamos dėl prastos ar netinkamos plėtros taršos. Tai leidžia apskričių taryboms priimti pagrįstus sprendimus dėl planavimo, galinčio turėti įtakos vandeningiesiems sluoksniams arba paviršiniam vandeniui. Kadangi nemažai Lietuvoje naudojamo vandens gaunama iš požeminio vandens šaltinių, ši informacija yra gyvybiškai svarbi.

Geologai ir profesionalūs geologiniai tyrimai taip pat yra gyvybiškai svarbūs planuojant didelio masto infrastruktūrą, o požeminių nuosėdų ir vietovės uolienų tipo tyrimas yra būtinas planuojant tokius projektus kaip užtvankos, tuneliai, greitkeliai, jūros energijos įrenginiai ir tiltai. Geras vietovės geologijos supratimas gali padėti išvengti bet kokių nelaimių ar ilgalaikių problemų, susijusių su konstrukcija. Tai galima padaryti vengiant blogo grunto arba suprojektuojant projektą, kuris atitiktų teritorijos tipą, kuriame ji bus pastatyta.

To pavyzdys būtų galimas ertmes, kurios gali susidaryti kalkakmenio srityje dėl oro sąlygų, ir atsižvelgti į šiuos veiksnius kuriant projektą.

Kuriami ir geologiniai žemėlapiai

Geologiniai tyrimai statyboms pasitarnauja įvairiai. Tai vadinama geologiniais žemėlapiais arba kartografavimu. Viena iš geologinio kartografavimo statybose populiarumo priežasčių – galimybė nustatyti galimus pavojus. Kai kurie įprasti pavojai statyboms yra ugnikalniai, žemės drebėjimai ir didžiulės nuošliaužos.

Keli miestai dėl įvairių pavojų patyrė ir žmonių, ir kapitalo nuostolių. Pavyzdžiui, atstatyti reikia amžių, kai didžiulis žemės drebėjimas nušluoja visą miestą. Poveikis dažniausiai būna pragaištingesnis, kai užklumpa žmones netikėtai.

Su geologiniu žemėlapiu statyba supras žemės drebėjimų ir kitų pavojų tam tikroje vietoje galimybę. Todėl šiose vietose esantys pastatai būtų pastatyti siekiant sušvelninti. Jie bus stipresni, kad atlaikytų bangas ir greitą vandenį. Norint geriau išmatuoti, pastatuose gali būti sistemos vandens iš uragano surinkimui.

Žemėlapių sudarymas statybose suteikia įvairių išlaidų taupymo privalumų. Statybos įmonės naudoja informaciją iš žemėlapio, kad nustatytų, kaip geriausia įrengti pastatą. Vietoj bendros konstrukcijos, kuri stato pastatą dėl žalos, teisingos informacijos naudojimas užtikrina ilgaamžiškumą. Pinigai, kurie galėjo būti panaudoti rekonstrukcijai dėl padarytos žalos, taip nėra išnaudojami.

Gražina

Gražina paskelbė 702 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>