Ką pasirinkti: elektroninės parduotuvės kūrimas ar nuoma?

Norint pradėti internetinę prekybą, galima rinktis iš keleto sprendimų: elektroninės parduotuvės kūrimas, nuoma, prekyba įvairiose platformose ar per socialinius tinklus. Ką pasirinkti geriausia? Aptarkime prekybos internetu būdų privalumus ir trūkumus.

Elektroninės parduotuvės kūrimas

Jei vertinsime ilgalaikę perspektyvą, kuri nuosavą elektroninę parduotuvę gal ir apsimoka. Ji galės turėti unikalų dizainą ir pageidaujamą funkcionalumą be jokių apribojimų. Visgi reikia nepamiršti, kad elektroninės parduotuvės kūrimas – nėra pigus malonumas, o kuo daugiau funkcijų, tuo brangiau kainuos ir programavimo darbai.

Be to, elektroninei parduotuvei sukurti ir testuoti reikia daugybės laiko, todėl pradedantis verslas dažnai ieško kitų alternatyvų ir nuosavos internetinės parduotuvės kūrimą atideda vėlesniems laikams – juk reikia kuo skubiau pasirūpinti pajamomis. Elektroninei parduotuvei taip pat reikalinga ir nuolatinė priežiūra, nes verslo poreikiai keičiasi ir reikia atlikti programinius pakeitimus, o taip pat gali atsirasti įvairių kodo klaidų.

Elektroninės parduotuvės nuoma

Viena geriausių alternatyvų nuosavai elektroninei parduotuvei yra nuoma. Taip, taip, elektroninę parduotuvę galima tiesiog išsinuomoti ir tai apsaugo nuo daugybės problemų ir iššūkių. Be to, tai kainuoja daug pigiau nei elektroninės parduotuvės kūrimas, nes tereikia kas mėnesį mokėti nuomos mokestį.

Elektroninės parduotuvės, skirtos nuoma, turi tam tikras dizaino ir funkcijų keitimo galimybes bei yra iš karto pritaikytos darbui. Tai reiškia, kad prekiauti bus galima pradėti daug greičiau. Be to, daugelį žavi ir tai, kad nuomojant parduotuvę visiškai nereikia programavimo žinių, o ir priežiūra pasirūpina nuomos paslaugą siūlantis tiekėjas.

Tai universalus sprendimas, kuris tinka įvairioms prekėms ar net paslaugoms ir gali būti pritaikomas prie verslo poreikių. Administruoti tokias parduotuves nėra sudėtinga, nes jose yra viskas, ko gali prireikti: galima keisti pristatymo ar atsiskaitymo būdus, kurti įvairius prekių katalogus ir net koreguoti svetainės išvaizdą.

Prekyba įvairiose platformose

Dar vienas variantas prekybai internete yra įvairios platformos, kurios primena universalias parduotuves su daugybe prekių, tik internete. Įvairūs pardavėjai čia siūlo savo prekes. Tai žinoma, patogu, pirkėjui ir sudaro tam tikrą pardavimų srautą, tačiau reikia žinoti, kad tokios platformos taip pat pasiima savo dalį nuo pardavimų. Dėl to ne visiems verslininkams toks sprendimas patinka, nors kartais įvairios platformos naudojamos kaip alternatyvus pardavimo internete kanalas.

Prekyba per socialinius tinklus

Jei šiuo metu elektroninės parduotuvės kūrimas atrodo pernelyg sudėtingas ar brangus, galima mėginti verstis ir su socialiniais tinklais. Vis dėlto tai tik laikinas sprendimas, nes čia nėra jokios automatikos ir kai užsakymų daugiau, tikrai sudėtinga sekti prekių kiekius, užsakymų būseną ir kitą informaciją. Dažnai išmėginę nuomojamas svetaines verslininkai nustemba, kaip tai paprasta, greita ir pigu. Dėl to gerai pasvarstykite, ar tikrai verta vargti prekiaujant socialiniuose tinkluose.

Gražina

Gražina paskelbė 702 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>