Kaip vyksta darbas nuotolinio vertimo biure?

Daugelis iš mūsų vienaip ar kitaip yra susidūręs su vertimo paslaugomis. Dažnai reikia išversti iš užsienio kalbos į lietuvių kalbą arba atvirkščiai, iš lietuvių kalbos į užsienio kalbą dokumentus, sutartis, raštus, gimimo liudijimus, antstolių išrašytus popierius, grožinę, mokslinę literatūrą ar kitus dokumentus. 2021 metais, ypatingai per karantiną, daugelis privačių asmenų ar verslų atstovų vertimo biuro teikiamų paslaugų ieško internete. Google paieškoje įvesdami tikslinius raktinius žodžius kaip kad „vertimo biuras“, „vertimų biuras“, „vertimo paslaugos Vilniuje“, „dokumentų vertimas Kaune“ ar kitas, panašias raktines frazes.

Kaip išsirinkti tinkamą vertimo biurą?

Renkantis vertimo paslaugų tiekėjus, svarbu atkreipti dėmesį į keletą svarbių faktų. Patikrinkite, ar vertimo biurai turi pakankamai patirties, ar tai nebus šviežiai atsidaręs biuras. Naujokai turi mažai patirties ir gali pridaryti vertimo klaidų, tad vertėtų pasiieškoti patyrusių specialistų. Jeigu jums reikia išversti specializuotus tekstus – pasiįdomaukite, ar vertėjai turi patirties su konkrečiomis temomis. Patyrę išvers tekstus ir greičiau ir su mažiau klaidų. Taip pat rekomenduojama pasidomėti ar jau parašytus tekstus įmonė reikalui esant redaguos. Tarkime, jei išverstuose lapuose rasite stiliaus, gramatinių, skyrybos klaidų.

Taip pat prieš siųsdami užklausą nepamiškite internete paskaityti buvusių klientų atsiliepimų ir įvertinimų. Tai galite padaryti Google, Facebook paskyroje arba interneto kataloguose.

Skirtingų užsienio kalbų vertimai

Dalis biurų specializuojasi su skirtingomis užsienio kalbomis, tad vertėtų pasidomėti, kuris biuras turi būtent jums reikalingos užsienio kalbos vertėją. Didelis privalumas šiuo atveju yra, jei asmuo, kuris vers jūsų tekstą bus gimtakalbis ar bent jau gyvenęs šalyje, kurioje yra kalbama tam tikra kalba. Dalis vertėjų gali net gyventi užsienio šalyje, tačiau tai nėra problema, nes visą reikalingą medžiagą galima siųsti elektroniniu paštu. Daugelis vertimų vyksta interneto pagalba.

Dažniausiai iš lietuvių arba į lietuvių kalbą yra verčiami šių kalbų tekstai : anglų, rusų. Vokiečių, prancūzų, ispanų, kinų, japonų, mandarinų, latvių, estų, švedų, norvegų, suomių, danų, lenkų, ukrainiečių, portugalų, vengrų, čekų, slovakų, slovėnų, korėjiečių, vietnamiečių, italų, olandų, turkų, graikų, serbų, bulgarų, hebrajų, jidiš, arabų.

Tikimės, jog šie patarimai jums padės rasti patį geriausią ir jums labiausiai tinkamą vertėjų biurą.

Gražina

Gražina paskelbė 687 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>