Kiek kainuoja fizinio asmens bankrotas?

Sudėtingoje finansinėje situacijoje verta apsvarstyti visas galimas išeitis, o viena jų – fizinio asmens bankrotas. Tai procesas, kurio metu galima išsivaduoti iš finansinių pančių, atkurti savo mokumą ir susigrąžinti finansinę laisvę. Žinoma, sprendimas bankrutuoti kaip asmeniui nėra lengvas ir turi pasekmių, tačiau kai kuriais atvejais tai gali būti vienintelė racionali išeitis.

Dažnai manoma, kad fizinio asmens bankrotas kainuoja labai brangiai ir dėl to naudotis šia galimybe paprasčiausiai neapsimoka. Apžvelkime pagrindines išlaidas ir aplinkybes, kurios jas lemia, kad būtų aiškiau, kiek gali kainuoti fizinio asmens bankroto procesas.

Asmens fizinio bankroto proceso inicijavimas

Nusprendus bankrutuoti kaip fiziniam asmeniui, reikia teismui pateikti pareiškimą dėl fizinio asmens bankroto bylos iškėlimo. Tai galima padaryti tik ne mažiau kaip prieš mėnesį informavus visus kreditorius. Geriausia tai padaryti naudojantis registruotų laiškų ar siuntų paslauga, o tai sudaro tam tikras išlaidas, ypač, jei kreditorių skaičius didelis.

Taip pat svarbu surinkti visus dokumentus, susijusius su kreditoriais. Jei jų nesaugojote ar praradote, kaštai gali būti išties nemaži. Taip pat gali tekti ieškoti ir pačių kreditorių, o tai taip pat kainuoja – pareiga juos informuoti atitenka tam, kam keliamas fizinio asmens bankrotas. Viena nepagrįsta skola gali lemti visą asmeninio bankroto procesą, todėl dar prieš jį inicijuojant verta apsvarstyti, ar dokumentai tvarkingi, o kreditorių radimas nesukels problemų.

Tiek užsiimti dokumentų surinkimu, tiek kreditorių informavimu ir paduoti pareiškimą dėl bylos iškėlimo gali pats asmuo, siekiantis bankroto. Visgi ne visada tai padaryti yra taip lengva, kaip gali pasirodyti. Jei reikalinga pagalba, visada kreipkitės į šios srities specialistus – jie padės viską atlikti greičiau ir paprasčiau. Žinoma, tai taip pat padidina fizinio bankroto kainą, tačiau sutaupoma daug laiko, o svarbiausia išvengiama bereikalingo streso.

Fizinio bankroto administravimas

Fizinio asmens bankrotas pradedamas nuo informacijos apie skolas rinkimo, parengiamas mokumo atkūrimo planas. Teisininkų pagalba šiame procese vidutiniškai kainuoja nuo 500 eurų, tačiau galutinė kainą priklauso nuo faktinių aplinkybių. Norint sužinoti galutinę kainą, geriausia kreiptis į teisininkus, kurie patars, kaip galima greičiau surinkti dokumentus ir sutaupyti.

Mokumo atkūrimo planą turi patvirtinti teismas, o bankroto siekiantis asmuo turi jį įgyvendinti. Kad visas procesas vyktų sąžiningai, reikalinga priežiūra. Ją teikia specializuotos įmonės, kurių paslaugos per mėnesį gali kainuoti nuo 100 eurų. Priežiūrą apima kreditorių šaukimas, ataskaitos, plano priežiūra, konsultacijos ir kitos paslaugos, kurių prireikia siekiančiam bankroto asmeniui.

Svarbu žinoti, kad įgyvendinant mokumo atkūrimo planą, bankrutuojančiam asmeniui tenka susiveržti diržą. Numatomos būtinosios išlaidos, o visos kitos pajamos keliauja į depozitinę sąskaitą. Nors iš pajamų atskaičiuojamų lėšų dydis tiesiogiai nėra susijęs su skolų dydžiu, kai tik pinigai atsiduria sąskaitoje jie yra paskirstomi kreditoriams. Iš šių lėšų dengiamas iš fizinio asmens bankrotas: proceso išlaidos ir administratoriaus paslaugos.

Gražina

Gražina paskelbė 704 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>