Kriterijai, pagal kuriuos ūkininkai renkasi traktorius

Traktoriaus pirkimas ūkininkams dažnai yra būtina, tačiau nemaža investicija. Pinigų švaistyti nesinori, todėl visi stengiasi priimti tinkamą sprendimą. Šiame straipsnyje aptarsime svarbiausius kriterijus, kurie padės nustatyti, ar traktorius atitinka jūsų ūkio poreikius.

Poreikių vertinimas

Dažnas ūkininkas puikiai žino, kokioms užduotims atlikti yra reikalingas traktorius. Deja, svarbu ne tik tai: reikia įvertinti dirbamų laukų plotą, reljefą, dirvožemį, kokios kultūros yra auginamos ir kokias planuojate auginti ateityje. Atsižvelgiant į tai turi būti pasirenkamas ne tik traktorius, bet ir tinkama komplektacija. Pasirinkimas yra gana didelis, tad nepamirškite atsižvelgti į aplinkybių visumą, įvertinkite ir vidutines metines darbų apimtis.

Didelis funkcionalumas – ne visada naudingas

Dažnai galvojama, kad kuo daugiau užduočių traktorius galės atlikti, tuo jis ūkyje bus naudingesnis. Deja, praktikoje yra šiek tiek kitaip. Vertėtų iš anksto numatyti biudžetą ir neišlaidauti komplektacijai, kuri išplečia traktoriaus funkcionalumą nereikalingomis funkcijomis. Tai paprasčiausias išlaidavimas, nes nenaudojama technika neatneša jokios vertės!

Ekonomija padeda sutaupyti

Kalbant apie traktoriaus kainą, svarbu paminėti ir ekonomiją. Didesniuose ūkiuose traktorius yra naudojamas daugybei užduočių atlikti, todėl ilguoju laikotarpiu suvartojamas kuro kiekis – įspūdingas. Žinoma, įspūdinga ir jo kaina, tad kuo ekonomiškesnį agregatą pasirinksite, tuo ekonomiškiau galėsite nudirbti darbus. Galiausiai, visos sąnaudos augina produkcijos savikainą, tad renkantis traktorių to negalima pamiršti.

Išlaikymo kaštai

Kiekvienas traktorius reikalauja priežiūros ir sudaro tam tikrus išlaikymo kaštus. Tai priklauso nuo gamintojo, modelio, komplektacijos, taikomų techninių sprendimų. Kokie bus traktoriaus išlaikymo kaštai, rekomenduojama pasidomėti dar prieš pirkimą. Taip pat atsižvelkite į tai, ar traktoriui reikalingos atsarginės dalys, priedai yra lengvai prieinami rinkoje – tai pagreitins remonto darbus, jei tokių prireiktų ateityje.

Darbo komfortas

Nors traktorius yra ne automobilis, komforto sprendimai jame taip pat svarbūs. Gamintojai taiko įvairias sistemas, kurios palengvina traktoriaus valdymą ir užtikrina patogumą kabinoje. Galima pagalvoti, kad tai antraeilis dalykas, tačiau patogus traktorius yra labai svarbus – jis užtikrina, kad net ir ilgomis darbo valandomis nebūtų prarandamas produktyvumas ir padeda geriau jaustis, o tai prisideda ir prie darbo saugumo.

Kaip nesuklysti renkantis?

Traktoriaus pasirinkimas kelia daug abejonių ir klausimų, todėl visada naudinga pasitarti su profesionalais. Jie padės rasti geriausiai poreikius atitinkantį ir ekonomiškiausią sprendimą. Rekomendacijomis pasikliauti taip pat nelabai verta, nes vieno ūkininko poreikius puikiai atitinkantis traktorius gali visiškai netikti kitam.

Be to, ne visada vienas traktorius yra geriausias pasirinkimas – kai kuriuose ūkiuose daug naudingiau turėti du ar tris. Žinoma, viskas priklauso nuo aplinkybių, todėl atidžiai įvertinkite savo ūkį ir kai turėsite visą informaciją, kreipkitės konsultacijos į profesionalus.

Gražina

Gražina paskelbė 702 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>