Šiltinimo specifika

Vienas svarbiausių namo energetinio efektyvumo rodiklių kėlimo būdų yra teisingas namo apšiltinimas. Apšiltinimo būdų yra įvairiausių ir jų pasirinkimas gali priklausyti nuo begalės kriterijų – biudžeto, ekologinių savybių, vietovės, temperatūros ir drėgmės parametrų ir, galiausiai, nuo subjektyvių gyventojų interesų. Šiltinimas atliekamas tiek naujos statybos, tiek rekonstruojamam ar modernizuojamam namui ar kitokiam pastatui. Daugeliu atvejų apšiltinti nėra sudėtinga, tačiau šis darbas reikalauja atitinkamų žinių – neteisingai pasirinkta investicija gali tapti pinigų srauto švaistymu. Šiltinamos gali būti skirtingos namo ar pastato dalys – pamatai, sienos iš vidinės bei išorinės pusės, grindys, durys ir stogas. Taip pat, šiltinami gali būti ir nesandarūs namo elementai – langai (šalia jau minėtų durų). Taigi, kuo skiriasi skirtingi šiltinimo būdai – pavyzdžiui, šiltinimas putomis ir šiltinimas poliuretanu?

Šiltinimo putomis specifika

Šiltinimo galimybėsŠiltinimas putomis yra gan modernus ir efektyvus būdas. Vienas esminių kriterijų – kaina. Kainos prasme šis variantas atsistoja per vidurį tarp kitų, labiausiai paplitusių būdų. Priklausomai nuo tiekėjo ir pasirinkto perkamo kiekio, kartais kaina šis būdas gali pranokti ir šiltinimą poliuretanu, kuris Lietuvoje taikomas gana dažnai. Putos – labai patogus būdas, kai reikia sandariai apšiltinti konkrečias namo dalis ir mažesnius plotus. Tiesa, jeigu norite apšiltinti visas sienas, šis būdas nebūtinai Jums bus tinkamas – prireiks nemažo putų kiekio, tačiau vėlgi, putos turi daug savo privalumų. Šalia geros kainos seka ir kiti parametrai – pavyzdžiui, žemas gaisringumo rodiklis. Šios putos yra praktiškai nedegios ir smilkdamos neskleidžia mirtinai pavojingų medžiagų. Tai neabejotinai prisideda prie saugumo ir namo efektyvumo gaisrinio atsparumo prasme. Taip pat, putomis apšiltinti namai yra ekologiškesni – priklausomai nuo pasirinkto tiekėjo, putos gali atitikti skirtingus aplinkosaugos ir sveikatos standartus, gali būti naudojamas specialių pastatų ar patalpų įrengimui, pavyzdžiui, ligoninėms ar patalpoms, kurios skirtos viešo naudojimo veiklai (pavyzdžiui, mokyklai – ten, kur būna vaikai, taikomi griežtesni standartai). Galiausiai, šiltinimas putomis yra ilgalaikiškesnissprendimas – jam suteikiama ilgesnė garantija. Remiantis statistika, naujai statomi namai, kurie apšiltinami tokiu būdu, gauna itin aukštus energetinio efektyvumo rezultatus ir jų gyventojai jaučiasi ne tik komfortabiliai, bet ir stipriai sutaupo nepermokėdami už neretai išpūstas ir per dideles šildymo sąskaitas. Padarę pagrindinį apšiltinimą, nepamirškite ir langų bei durų – durys yra vieta, kurios laidumas ir sandarumas gali kardinaliai pakeisti už jos esančių patalpų temperatūrą. Pavyzdžiui, prieškambaryje žiemą gali būti keliais ar net dešimčia laipsnių žemesnė temperatūra nei visame likusiame name vien dėl to, kad durų šiltinimo medžiaga nėra efektyvi, durų stakta yra neapšiltinta.

Dar šis tas apie šildymą

Jeigu Jūs gyvenate daugiabutyje – neturite galimybės pasirinkti šildymo metodo, dažniausiai pasirenkamas centrinis šildymas arba lokalus šildymas dujomis. Visgi, centrinis šildymas yra labiausiai paplitusi daugiabučių šildymo forma Lietuvoje ir čia gyventojas, išskyrus renovaciją, gali mažai ką tepakeisti. Taigi, šildymo tinklai taip pat yra esminis taškas, ką reikia vertinti norint pagerinti namo energetinį efektyvumą. Tokius projektus ir darbus atlikti reikia viso daugiabučio gyventojų pritarimo ir nemažo pasirengimo dirbant su rangovinėmis organizacijomis, projektavimo kompanijomis, ruošiant Europos sąjungos struktūrinių fondų paramos projektus ir bendraujant su kitomis, trečiosios šalies, susijusiomis kompanijomis. Neretai per televiziją ir kituose žiniasklaidos kanaluose matome, kad namų modernizacijos atliekamos nekokybiškai, kai kurie darbai žiemą arba prie netinkamų sąlygų ir taip pinigų įsisavinimas tampa fiktyvus būdas pasipelnyti. Būtent dėl to matome itin daug vienam projektui susikūrusių kompanijų, kurios atlikusios darbus, arba įstrigusios kažkurioje projekto stadijoje, bankrutuoja ir, galiausiai, vėl atsidaro nauju vardu bei kartoja tą pačią metodiką. Taigi, geriau rinktis brangesnį darbų vykdytoją, tačiau pasirinkti kompaniją, kuri jau turi geros patirties modernizuojant namus ir galimai veikia ilgiau negu keli metai. Taip pat, būtinas teisingas sutarties perskaitymas. Vadovaukitės šitais kriterijais ir Jūsų būstas gali tapti šiltesniu!

Gražina

Gražina paskelbė 702 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>