Šilumos siurbliai – alternatyva ekologiškesniam šildymui

Šilumos siurbliai dar vadinami šaldytuvais. Jie veikia taip pat, kaip ir įprastiniai šaldytuvai, tačiau skiriasi tuo, kaip jie naudoja energiją. Kai įjungiame šaldytuvą, jis vartoja elektros energiją, kad iš prietaiso vidaus paimtų šilumą, kuri sukelia vėsinimą. Jei išjungtume visus prietaisus, kurie vartoja elektros energiją, galiausiai viskas pasiektų kambario temperatūrą, nes visi objektai į aplinką išskiria šiek tiek šilumos.

Tokia šildymo sistema iš esmės yra atvirkštinis šaldytuvas, kuris, užuot vėsinęs, ištraukia šilumą iš aplinkos, net jei lauke šalta, ir šildo namus arba vandenį. Išgauta šiluma gali būti naudojama patalpoms šildyti arba gali būti kaupiama vandens talpykloje, kad vėliau ją galėtumėte naudoti karštam vandeniui ruošti ir centriniam šildymui.

Šilumos siurbliai – tai namų ir butų šildymo sistema, kuria jau seniai gali naudotis namų ūkiai, norintys pakeisti savo namų šildymą ekologiškomis alternatyvomis. Tai sistema, kuri pastatui šildyti naudoja atsinaujinančią aplinkos šilumą. Jis paima šilumą iš oro, vandens ar žemės ir perduoda ją į patalpas aukštesnėje temperatūroje. Labiausiai paplitęs šilumos siurblio tipas yra šilumos siurblys oras vanduo, kuris paima šilumą iš lauko oro ir perduoda ją į jūsų namo šildymo sistemoje cirkuliuojantį karštą vandenį.

Šilumos siurblių efektyvumas

Šiuolaikinių šilumos siurblių energijos vartojimo efektyvumas yra labai aukštas – vidutinės COP (naudingumo koeficientas) vertės yra 4-5 (priklausomai nuo lauko temperatūros ir įrengimo tipo). Kitaip tariant, iš 3 kW elektros energijos gaunama 12 kW šilumos energijos.

Iškastinį kurą keičiant atsinaujinančiuoju kuru, galima ne tik sutaupyti lėšų, bet ir gauti daug privalumų:

  • sumažėja šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisija

  • iškastinio kuro naudojimą galima sumažinti jau šiandien – taip sukuriamos palankesnės sąlygos ateities kartoms

Šilumos siurblio įrengimas yra palyginti paprastas ir nereikalauja didelių rekonstrukcijos darbų, jei nėra įrengtos centrinio šildymo sistemos. Yra keletas šilumos siurblių tipų, kurie pasižymi aukštu efektyvumu:

  • Šilumos siurbliai oras vanduo

  • Šilumos siurbliai oras oras

Todėl nenuostabu, kad Šiaurės šalyse ir Europoje vis dažniau naudojami šilumos siurbliai. Suomijoje ši sistema naudojami jau seniai – pavyzdžiui, jau dešimtmečius ji yra naudojama ledinėms ledo ritulio arenoms vėsinti.

Gražina

Gražina paskelbė 687 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>