Būsto pirkimas su paskola: ABC

Šiais laikais daugelis žmonių būstus perka su paskola. Paprasčiausiai daugeliui tai yra ne tik geriausia, tačiau ir vienintelė galimybė įsigyti nuosavą būstą. Tačiau tai tikrai nėra blogai, kadangi šiuo metu bankai teikia paskolas gana lanksčiai, o kiekvienas asmuo gali detaliai įvertinti akcentus, smulkmenas, kuris padės apsispręsti, ar paskola – geras žingsnis gyvenime.

Plačiau informaciją apie bankus, kurie teikia paskolas būstui – rasite čia. O mes pateiksime esminius žingsnius, kuriuos reikia atlikti ieškant tinkamiausio banko ir tuo pačiu žingsnis po žingsnio prisiimant naujas atsakomybes, kurios vainikuojamos naujais namais.

1. Turto vertinimo užsakymas.

KelionėsBankai negali teikti jokių konkrečių pasiūlymų, kol nemato, koks turtas Jus domina. Sakysite, koks skirtumas, juk pajamos yra svarbiausia? Tačiau yra tas skirtumas ir labai didelis. Pavyzdžiui, daugelis įmonių nesutinka finansuoti tokio būsto, kuris yra blogame stovyje, tokio, kuris yra labai atokiai nuo miesto. Žinoma, niuansų yra labai daug, tačiau tik tada, kai realiai turto vertinimas bus matomas – galima keliauti į banką, kur bus vertinamos kiekvieno asmens galimybės.

2. Pajamų pateikimas.

Kai bankas jau tiksliai mato, koks turtas Jus domina – sekančio žingsnio metu žiūrima – kokios yra kiekvieno asmens pajamos. Šiuo metu paskolą gali imti ne tik vienas asmuo ir ne tik sutuoktiniai, tačiau du žmonės, kurie vadinami bendraskoliais. Jie abu tampa įsipareigoję mokėti paskolą ir tuo pačiu laikytis nustatytų terminų, sąlygų, tačiau paskola yra rašoma ant vieno žmogaus vardo.

Pajamų vertinimo metu bankas tiksliai nurodys – kokie dokumentai jam yra reikalingi. Jeigu dirbate pagal darbo sutartį – dažniausiai reikalingų dokumentų skaičius bus gana mažas, kadangi bankas gali pasižiūrėti duomenis SODROJE ir mato – kokia Jūsų alga. Daugiau išlygų ir taisyklių reikia atitikti tiems, kurie dirba savarankiškai. Jie taip pat gali gauti paskolą, tačiau reikalingas detalios dokumentacijos pateikimas, kuris dažniausiai reikalauja laiko.

Taip pat asmenys gali nurodyti, kad turi kokį nors kitą turtą. Jis gali būti įkeičiamas arba gali būti naudojamas kaip priemonė parodyti, kad turite daugiau papildomų pajamų.

3. Sutarties sudarymas.

Bankas gavęs Jūsų duomenis informuoja – kokio dydžio paskolą gali suteikti. Tai padeda paprasčiau įvertinti – kokie tolimesni Jūsų žingsniai. Paprasčiausiai kai kurie negauna tiek, kiek tikisi, tuo tarpu kiti bankai prašo didesnio pradinio įnašo. Bet kuriuo atveju – dažniausiai pasiūlomos kelios galimybės ir žmogus renkasi ką jam daryti toliau.

Jeigu viskas tinka – tokiu atveju daroma sutartis.

4. Būsto pardavimas.

Sekančio žingsnio metu bankas lieka kiek nuošaliau, kadangi reikia kalbėsi su notaru, kuris tvarko visus dokumentus. Pasirašoma pirkimo-pardavimo sutartis ir kiti dokumentai, kurie reikalingi, kad turtas būtų perduodamas. Jeigu šiame etape kyla klausimų – būtinai juos reikia kuo detaliau įvertinti.

5. Būsto įkeitimas.

Galiausiai, reikalingas būsto įkeitimas bankui. Tai yra procesas, kurio metu Jūsų būstas tampa banko nuosavybe tam tikrą laiko tarpą, kol paskola bus išmokėta. Tai pats paskutinis žingsnis, kurį reikia atlikti, kad galėtumėte būti ramus, kad visi reikalingiausi dokumentai jau sutvarkyti ir beliko paskolos mokėjimas.

Pagaliau – tai Jūsų namai!

Viso proceso metu labai svarbu rinktis banką, kurio pasiūlymas Jums tinka ir kurio suteikiamos sąlygos leidžia būti ramiu dėl išmokėjimų.

Gražina

Gražina paskelbė 686 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>