Dantų protezai: kokius pasirinkti?

Odontologų atliekamos procedūros yra atliekamos naudojant pažangiausias technologijas, todėl visada galima tikėtis pačių geriausių rezultatų. Visai nesvarbu, kokia yra jūsų dantų būklė, tikrai visais atvejais gali būti parenkamos tokios galimybės, kurios padėtų atstatyti dantis ir pagerinti jų būklę. Viena dažniausiai atliekamų procedūrų – tai dantų protezavimas, kuris gali būti atliekamas įvairaus amžiaus žmonėms, o pažangiausios technologijos gali padėti atkurti net ir labai pažeistus dantis. Taigi, kokios yra dantų protezavimo galimybės, ir kokie yra didžiausi jų privalumai bei trūkumai?

Išimamos dantų plokštelės

Apie dantisToks sprendimas vis dar yra gana dažnas. Išimamus protezus neretai nusprendžia rinktis vyresnio amžiaus asmenys, kada trūksta gana daug dantų. Šio pasirinkimo populiarumas tikrai nestebina, nes išimami dantų protezai kainuoja pigiausiai, ir pagaminta plokštelė gali atstoti prarastus dantis. Vis dėlto, nešiojamos dantų plokštelės nėra labai patogios, jos gali pritrinti dantenas, o kramtomas kietas maistas plokštelę gali pažeisti. Išimamos dantų plokštelės paprastai yra gaminamos iš plastiko, todėl jos nėra tokios patvarios kaip kiti galimi pasirinkimai.

Dantų laminatės

Jei norima padailinti priekinius dantis, gali būti pasirenkamas estetinis dantų plombavimas arba dantų laminatės. Pastarasis pasirinkimas yra ne toks populiarus, kaip estetinis plombavimas, tačiau gali pasiteisinti iš tiesų neretai. jei norima, kad dantys būtų baltesni, siekiama pakeisti jų formą ar paslėpti kitus dantų trūkumus, laminatės gali būti puikia išeitimi. Ant nugludinto dantų paviršiaus bus uždedamos plonos keramikinės plokštelės, kurios atrodys tikrai estetiškai ir padės paslėpti tam tikrus dantų trūkumus.

Dantų vainikėliai

Dantų vainikėliai taip pat dar vadinami karūnėlėmis. Toks protezavimo būdas pasiteisina tada, kuomet reikia atstatyti priekinius arba krūminius dantis. Gali būti pasirenkamos cirkonio keramikos karūnėlės arba metalo keramikos karūnėlės, o kuris šių pasirinkimų bus palankesnis, tai priklausys nuo to, kokie dantys bus protezuojami. Pavyzdžiui, tuo atveju, jei turi būti atstatomi priekiniai dantys, puikia pasirinkimo galimybe gali būti cirkonio keramikos vainikėliai, nes jie atrodo natūraliau nei metalo keramikos protezai. Taip pat svarbu ir tai, kad cirkonio keramikos protezai gali būti pritaikomi ir alergiškiems žmonėms – metalo keramikos karūnėlės tinka ne visada.

Kokią kliniką pasirinkti?

Pirmiausia vertėtų pasidomėti, kokiose klinikose yra teikiamos protezavimo paslaugos. Didelė tikimybė, kad tokių klinikų rasite ne taip ir mažai, tad kiekvienu atveju bus galima nuspręsti, kokia galimybė gali būti pačia palankiausia. Verta pasidomėti, kaip apie tam tikras klinikas atsiliepia klientai – internetinėje erdvėje rasite ne taip ir mažai atsiliepimų, todėl tai galės padėti priimti geriausius sprendimus. Pacientams gana dažnai yra svarbu ir tai, kokios yra nustatytos dantų protezavimo kainos – kadangi įvairių klinikų yra iš tiesų daug, kiekvienoje situacijoje galėsite rasti tokių klinikų, kuriose dantų protezavimas būtų atliekamas jums palankiausia kaina. Taip pat įvertinkite, ar klinika yra įsikūrusi jums patogioje vietoje, ir pasidomėkite, kaip greitai joje bus galima apsilankyti. Tuo atveju, jei nuskyla dantis, ilgai delsti nereikėtų, taigi, rinkitės tokią kliniką, kurioje odontologas jus galėtų priimti greičiausiai.

Dantų protezavimo galimybių yra iš tiesų nemažai, tad kiekvienu atveju galima nuspręsti, kuris iš galimų sprendimų galėtų būti pačiu palankiausiu. Pasikonsultavę su odontologu priimti tam tikrą sprendimą galėsite kur kas paprasčiau, ir netrukus jums bus atliktos reikalingos procedūros. Visada svarbu pasirūpinti, kad dantys būtų atstatomi laiku, nes tai gali padėti išvengti įvairių didesnių dantų problemų, bei, žinoma, didelių išlaidų.

Norėdami daugiau sužinoti apie dantų protezus spauskite šią nuorodą.

Gražina

Gražina paskelbė 687 publikacijas

Įrašų navigacija


Komentarai

  • dantu protezai

    Kliniką gerai rinktis pagal atsiliepimus mano manymu, tik pacientai geriausiai pasakys, kokias paslaugas ir aptarnavimą gavo. Protezavimas – reikalas rimtas, reikia pasidomėti rimtai irgi.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>