Gyvenimas su astigmatizmu

Jurga buvo tik aštuonerių metukų, kai sužinojo savo diagnozę – astigmatizmas. Mergaitė nežinojo, kaip tai tiksliai paveiks jos ateitį, tačiau tada per daug ir nesirūpino. Kadangi geri lęšiai internetu tais laikais dar buvo nepasiekiamas dalykas, galiausiai mergaitė priprato gyventi su savo liga.

Kas tai yra

Paprastai astigmatizmas yra tai, ką laikome netaisyklingu vaizdo susidarymu tinklainėje. Jis atsiranda dėl netinkamai išlinkusio lęšiuko. Gali būti, kad abi akys projektuoja vaizdą per arti, tada išsivysto trumparegystė, jeigu vaizdą abi akys projektuoja per toli tinklainėje, tada būna toliaregystė. Jeigu, nelaimei, abi akys dirba visiškai atskirai, viena vaizdą projektuoja vienoje pusėje, kita – kitoje, tuomet sakome, kad yra astigmatizmas. Jis sprendžiamas lazerio operacijomis, akiniais arba kontaktiniais lęšiais.

Nematė, kas rašoma ant lentos

Kaip koreguojamas astigmatizmas?Visų pirma, kaip pasakoja Jurga, ji buvo tas mokinys, kuris nuolat nesugebėdavo padaryti kažko taip, kaip kiti. Gaila, kad kaimo mokyklose yra tik toks rūpestis mokiniais. Senos pradinių klasių mokytojos net nebando gilintis į tai, kokie yra tikrieji žmogaus poreikiai. Vaikai tarsi ant konvejerio yra, taip jie sėdi mokyklos suole ir turi kažko mokytis. Tai niekam nėra malonumas, tačiau taip yra. Taigi, štai Jurga sako, kad ji nematydavo, kas yra ant lentos, dėl to negalėjo išmokti nei skaityti, nei skaičiuoti. Bet tai buvo dalykas, kurio ji nesuprato. Ji nežinojo, kad ji nemato, ir niekas nežinojo. Tad jai mokytoja pakartotinai suteikdavo namų darbų užduočių. Galiausiai antroje klasėje paaiškėjo, kad mergaitė turi labai prastą regą ir abi akys mato skirtingai. Tada buvo siunčiama į Kauno Klinikas, kur buvo atliekama nemažai visokių tyrimų, galiausiai išrašyti receptai labai stipriems akiniams.

Pradėjo optiniai prietaisai

Pirmasis optinis prietaisas, kuris leido Jurgai pamatyti viską aplink iš tiesų nauju žvilgsniu, buvo akiniai. Mergaitei pagamino akinius labai storais stiklais, ir ji su jais pradėjo matyti daug geriau, negu matė prieš tai. Antrasis etapas buvo vėliau, jau paauglystėje. Kai į madą atėjo ir visur populiaru pasidarė kontaktiniai lęšiai. Puiku, nes kaip tik paauglystėje kiekvienas paauglys galvoja, kad yra labai negražus, kad jo išvaizdą gadina tai akiniai, tai kabės ant dantų, tai dar kas nors. Taigi, tai, kad atsirado kontaktiniai lęšiai, labai džiugino šią merginą ir, galima įsivaizduoti, ji galbūt išvengė papildomos traumos, kurią būtų turėjusi.

Gražina

Gražina paskelbė 686 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>