Patarimai renkantis šaldytuvą

Pasirinkite valdymo tipą

Visi šiuolaikiniai šaldytuvai yra elektromechaniniai (be tikslaus reguliavimo) arba elektroniniai. Pastaroji turi skydelį su skaitmeniniu ekranu ir leidžia nustatyti temperatūrą iki tam tikro laipsnio, kontroliuoti energijos suvartojimą ir nustatyti specialias programas (pvz., „Atostogos“ arba „Superšaldymas“).

Kai kurie modeliai yra prijungti prie „Wi-Fi“ – juos galima valdyti nuotoliniu būdu naudojant įtaisus.

„Digest“: tik geriausi straipsniai į jūsų pašto dėžutę

Prenumeratos elektroninė knyga

Įveskite el. pašto adresą

Prenumeruoti

Paspausdami mygtuką „Prenumeruoti“ sutinkate, kad būtų tvarkomi jūsų asmens duomenys.

Logotipas Digest

Pasirinkite optimalų tūrį

Yra dvi saugojimo talpos rūšys: didelė ir maža. Naudingasis tūris – tai visa erdvė, įskaitant lentynas ir stalčius. Naudingasis plotas apskaičiuojamas pagal tai, kiek maisto produktų telpa šaldytuve.

Mažiausias naudingasis plotas apskaičiuojamas pagal šią formulę:

120 litrų vienam asmeniui + 60 litrų vienam šeimos nariui.

Tai reiškia, kad jei turite tris žmones, jums reikia bent 240 litrų talpos šaldytuvo. Tačiau taip pat svarbu atsižvelgti į šeimos mitybos įpročius. Pavyzdžiui, jei ilgai gaminate maistą ir jūsų šaldytuvas pilnas paruoštų patiekalų, vertėtų rinktis didesnį modelį. Panagrinėkite šiuos skaičius:

  • Vieno skyriaus (iki 100 litrų) – skirta sodyboms ir biurams;
  • su viršutiniu šaldikliu (iki 200 litrų) – miestų ir užmiesčio namams;
  • su apatiniu šaldiklio skyriumi (iki 300 litrų) – tinka miesto butams ar kaimo namams;
  • kelių kamerų (iki 500 litrų) – tinka miesto butams arba kaimo namams;
  • Prancūziškos durys (iki 600 litrų) – tinka studijos tipo butui arba namui su erdvia virtuve;
  • „Side-by-Side“ (iki 700 litrų) – skirta studijos tipo butui arba namui su erdvia virtuve.
  • Pasirinkite atitirpinimo tipą

Sovietinio šaldytuvo atšildymas rankomis: atjunkite jį nuo elektros tinklo, sulaikykite vandenį, nuplaukite ir vėl galite dirbti. Šiuolaikiniai modeliai turi lašelinę atitirpinimo sistemą („Weeping Wall“) arba „No Frost“ sistemą („No Frost“). Štai kuo jie skiriasi:

Lašelinė sistema. Drėgmė kaupiasi ant galinės šaldytuvo sienelės specialiame padėkle ir yra išgarinama kompresoriaus šilumos. Laikui bėgant ant kamerų sienelių susidaro ledas, todėl šaldytuvą reikia atitirpinti ir išplauti bent kartą per šešis mėnesius.

„No Frost“ sistema. Ji pagrįsta oro cirkuliacija kamerose; vėsinimo elementas yra specialiame sistemos skyriuje, kuriame kondensuojasi ir išgaruoja drėgmė. Ant kamerų sienelių nesusidaro šerkšnas, todėl reguliariai atitirpinti nereikia. Tačiau šaldytuvą reikėtų valyti bent kartą per metus.

Jei ant šaldytuvo yra etiketė „Full No Frost“, tai reiškia, kad abiejose kamerose įrengta neužšąlanti sistema. Ši sistema laikoma pažangiausia, tačiau nereikėtų pamiršti ir jos trūkumų. Ventiliatorius sumažina naudingą šaldytuvo skyriaus tūrį, kelia papildomą triukšmą, o maistas gali būti per karštas, todėl geriau jį laikyti inde.

Gražina

Gražina paskelbė 687 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>