Dar keletas įrankių medžio centre

Jeigu medžio centras ne tik tiekia medieną, bet ir ją apdirba, ten tikrai rasite dirbtuves su kiekvieno staliaus svajonių įrankiais ir su svajonių staklėmis.

Elektriniai šlifuokliai

Medžio gaminiaiŠiuos šlifuoklius iškart galima suskirstyti į dvi kategorijas. Tai juostiniai šlifuokliai, kurie turi tam tikrą juostą su švitrinį popierių primenančia medžiaga, ir taip pat ekscentriniai šliuokliai, kuriuose yra tam tikras padas, atliekantis judesius labai greitai. Ten taip pat yra šiurkšti medžiaga, galimai švitrinis popierius, ir tas padas sukasi. Skirtingi elektriniai šlifuokliai leidžia šliduoti skirtingu efektyvumu. Kad ir kokį šlifuoklį imsite, būtinai maukitės storas pirštines, nes nuo vibracijos gali pamėlynuoti ranka. Jeigu šlifuosite kažką ant plokščio horizontalaus pagrindo, pvz., padėta ant stalo, tai nebus labai sunku. Tačiau šlifuoti kažką vertikaliai iškėlus šlifuoklį jau yra sunkus darbas. Tarkime, šlifuodami seno namo sienas turėsite nemažai pasistengti ir padirbėti dėl to. Šlifuoklis gana sunkus, reikia jėgos jį prispaudžiant prie šlifuojamo pagrindo. Be to, visą laiką eis dulkės ir jūs springsite jomis. Dėl to būtina naudoti apsaugą kvėpavimo takams bei specialius darbo akinius. Verta ir rengtis kūną bei plaukus pridengiančią aprangą. Iš minėtųjų šlifuoklių dar gali būti išskirtas daugiafunkcinis šliduoklis, ant kurio galima dėti skirtingus padus, taip pat delninis šliduoklis, kuris yra gerokai lengvesnis. Su delniniu šlifuokliu galėsite netgi dirbti viena ranka ir mažiau pavargti, tačiau jis ir neskirtas dideliems plotams apdirbti. Taip pat dar yra dviejų funkcijų ekscentrinis šlifuoklis. Jeigu švelniai spausite šlifuoklį prie medžio, tai diskas suksis ratu ir švelniai poliruos, jeigu paspausite stipriau, įsijungs kitas režimas ir prasidės rimtas šlifavimas.

Staklės

Kiekvieno medžio dirbėjo svajonė – geros staklės, stovinčios dirbtuvėse. Jos gali būti įvairios, skirtos skirtingiems dalykams. Medžio centras jas gali turėti, jeigu tai didelis medienos verslas, tačiau pavieniai baldžiai gal ir neturės, nes staklės yra brangios. Galima dirbtuvėse pilnai įrengtose pamatyti pjovimo stakles, juostines pjaustymo stakles, paviršių sujungimo stakles, skobimo stakles. Su jomis galima atlikti daug įvairių darbų. Kombinuotos staklės yra vienos naudingiausių staliui ir medžio apdirbėjui staklės, nes ant jų galima pjauti skritingais būdais ir atlikti daug kitų dalykų. Tekinimo staklės yra labai specifinės ir jas turi ne daug kas, jos gana brangios, leidžia išgauti cilindro formos apvalius elementus. Dar yra seklys, veikiantis kaip galingas oblius, ir gręžtuvas arba gręžimo staklės.

Gražina

Gražina paskelbė 686 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>