Kaip apšiltinti namą

Šiltinant ir sandarinant namą reikalingi įvairūs įrankiai ir hermetinimo priemonės. Tinka akmens vata, putų polistirolas, liaudiškai vadinamas putplasčiu, įvairūs silikono tepalai, su kuriais galima užkimšti plyšius.

Kaip susilaiko šiluma

Šildymo sprendimaijeigu norite sušildyti namus, turite pirmiausiai suvokti, kaip veikia šiltinimas. Gal galvojate, kad kuo storesnis bus dalykas, kurio prikišite į plyšius, kuo jis bus sunkesnis ir tvirtesnis, tuo geriau sušildys? Tarkime, akmuo arba plyta? Įdomu tai, kad mus šildo ne kietai suspaustos medžiagos dalelės, o būtent oras. Suspaustame ore užsilaiko šiluma, ir tik oro sluoksniai bei tarpeliai sukuria šilumos efektą. Juk kai apsirengiame vieną storą džinsinį švarką būna ne taip šilta kaip apsirengus penkias plonytes maikutes. Šildo ne pati medžiaga, bet oro tarpai tarp sluoksnių. Taigi, ir statybinės medžiagos veikia atitinkamai. Ar pastebėjote, kad putų polistirolas niekada nebūna šaltas, kai pridedate prie jo ranką net ir šaltyje lauke? Iš tiesų jis nėra šiltas, tiesiog pridėjus ranką, oro tarpeliuose iškart susilaiko jūsų pačių kūno šiluma. Taigi, tas objektas jums leidžia pajausti šilumą, kuri yra išspinduliuota jūsų pačių. Taip veikia ne tik putų polistirolas, bet ir visos kitos šiltinimui skirtos medžiagos – akmens vata, įvairios hermetinės plėvelės, spaliai ir kitos šiltinimo priemonės. Net pagrindinė statybinė medžiaga gali būti šilta arba šalta. Šalčiausia visada yra rūsyje, pamate, akmeninėje pilyje. Nes akmuo, mūras neturi tarpelių, nėra kur telktis šilumai. Visada lieka šalta. O štai akyto betonoblokeliai jai iškart veikia kitaip. Juose yra oro burbuliukai, kurie sulaiko šilumą, todėl iš tokios medžiagos pastatytą pastatą galima net papildomai nešiltinti, jame ir taip bus šilta.

Šiltinimo patarimai

Jeigu jau ėmėtės namo šiltinimo, verta žinoti keletą patarimų. Pirmiausiai – nesukčiaukite. Netaupykite medžiagoms, iškart pirkite naujas, geras, ir su jomis ilgiau gyvensite. Na, nebent tikrai planuojate name gyventi tik pusę metų, tai tada gal tiks ir senas putų polistirolas. Bet šiaip jeigu norite gero rezultato tai neeikvokite laiko ir pinigų prastiems produktams. Tiesiog darykite iškart viską gerai. Šiltinkite viską: sienas, grindis, lubas. Labai pasistenkite su stogo šiltinimu, nes jis turi būti atliktas tikrai kokybiškai, gal net nepriekaištingai. Jeigu neapšiltinsite tinkamai stogo, vėliau teks turėti daug bėdos, mat šiluma kyla iš apačios į viršų ir per stogą viskas gali išeiti labai greitai.

Gražina

Gražina paskelbė 702 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>