Kaip teisingai išsirinkti aprangą ruošiantis renginiui

Pasiruošęs renginiuiSkirtingiems renginiams dalyviai renkasi skirtingas aprangas. Nesvarbu, ar renginiu organizavimas Kaune vyksta, ar Vilniuje, Klaipėdoje, ar provincijoje – dalyviai ir lankytojai visuomet laukiami pasirinkę tinkamą aprangą. Ypatingai tada, kai žmonės organizuoja renginius tiksliai ir konkrečiai suplanuodami viską nuo „A“ iki „Z“. Tad jeigu kažkas Kaune tinkamai suplanuoja ir suorganizuoja renginius, tai viskas, ką reikia padaryti mums arba jums – tiesiog ateiti į juos ir sudalyvauti, pasipuošus ne tik gera nuotaika, bet ir atitinkamai parinktais drabužiais. Štai keletas renginių tipų, kuriems derėtų rinktis skirtingus drabužius.

Formalus vakarėlis

Renginys renginiui nelygu, nesvarbu, ar jis būtų organizuojamas Kaune, ar Klaipėdoje, ar bet kur kitur. Ir todėl renginio arba vakarėlio apranga visada pirmiausiai priklauso nuo to, koks yra renginio formatas. Tarkime, į tokius formalius renginius kaip išleistuvės, karūnavimas, diplomų įteikimai ir pan., žmonės dažniausiai rengiasi oficialiais drabužiais. Vyrai tada dažnai renkasi klasikinius kostiumus. Kostiumai gali būti juodi, rudi, pilki, netgi balti, nors populiariausiais išlieka juodi. Moterys puošiasi suknelėmis ir bateliais.

Laisvalaikio renginys

Jeigu tai laisvas renginys Kaune, kur bet kas gali ateiti, tarkime, kažkas vyksta Laisvės alėjoje nemokamai, tokiu atveju, žmonės dažniausiai rengiasi patogiais savo išeiginiais drabužiais. Kažkokiais gražesniais bateliais, kelnėmis, sijonais ir panašiai. Kartais galima ir išvis per daug nesipuošti, tiesiog ateiti su tais rūbais, kuriais būnate darbe, jeigu tai ne oficiali darbinė uniforma. Tokiame renginyje pasirodęs ir taip apsirengęs žmogus atrodo normaliai, atitinkantis renginio formatą. Taip pat yra ir toks laisvalaikio renginių tipas, kur esi kviečiamas kaip svečias, o gal yra net numatyti bilietai į koncertą. Specialūs kvietimai bei bilietai suteikia renginiui išskirtinumo, solidumo atmosferą, dėl to svečiai paprastai rengiasi tais drabužiais, kuriuos dėvi retesnėmis progomis, o ne kiekvieną dieną.

Specialus „dress“ kodas

Pastaruoju metu ir Lietuvoje itin išpopuliarėjo tendencija renginiams pasipuošti specialiai pagal tematiką parinktais drabužiais. Tiek organizuojant įmonės vakarėlius, mokyklos baigimo šventes, gimtadienius ir kitokius vakarėlius, neretai svečiai kviečiami pasipuošti specialia apranga. Tai anaiptol nereiškia, kad reikia ieškoti drabužių, parduodamų specialios aprangos parduotuvėse (pvz., gaisrininko, naro kostiumai ir pan.), ir kad ruoštis reikia it į kaukių balių. Tai tik reiškia, jog renginys turi savo tematiką ir svečiai, pageidautina, ją atitiktų. Tačiau per daug išsišokti ar visiškai „susipykti“ su stiliumi nerekomenduojama. Dabar gana populiarūs renginiai, kurių tematika yra koks nors laikmetis (pavyzdžiui, 90 – ieji, 70 – ieji, viduramžiai, ateitis ir pan.), tam tikri filmai (pvz.,„Titaniko“, „Greiti ir įsiutę“, „50 pilkų atspalvių“, „Mulen Ružas“, „Sostų karai“ ir kt. filmų tematika), koks nors bendrai paplitęs kultūrinis reiškinys ar istorinis įvykis (pvz., tema gali būti „Senovės Graikija“, „Pavasaris“ arba „Gyvulių ūkis“ ir kt.). Šios temos nereikalauja žmones apsirengti tiksliai kaip kažkokie personažai, pasirengę vaidinimui, tačiau leidžia neįpareigojančiai parinkti savo aprangą su atitinkamomis dekoro detalėmis, aksesuarais, ar pasidaryti tam tikro laikmečio šukuoseną. Tokie renginiai, turintys savo tematiką, tampa papildoma atrakcija visiems renginio dalyviams.

Gražina

Gražina paskelbė 702 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>