Trys esminės priežastys, kodėl įmonės perka mišką, bei ar verta parduoti?

Miškai visiemsMiškų pirkimai ir pardavimai pastaruoju metu itin suaktyvėjo. Jeigu iki šiol juridiniai asmenys pakankamai pasyviai žiūrėdavo į šią verslo nišą, tai paskutiniu metu vis daugiau bendrovių stengiasi pradėti ekonominių veiklų, ar esamas išplėsti, kurios būtų susijusios su miškais – spekuliacija, miškų kirtimas, priežiūra, kiti tvarkos darbai. Papildomai būtų galima pastebėti, kad ir tie patys fiziniai asmenys pradėjo galvoti apie ekonominių veiklų pradžią – išsiima individualias veiklas, verslo patentus ir taip pat neria į miškų nišą.

Straipsnyje nagrinėsime tai, kodėl įmonės perka mišką. Manome, kad atsiradus didesnei pasiūlai, o taip pat ir daugėjant įmonių, kurios užsiima ekonominėmis veiklomis, susijusiomis su miškais, anksčiau ar vėliau taip pat jos pasibels ir į jūsų namų duris, jeigu turite nenaudojamą miškų plotą. Taigi, pabandysime pateikti tris esmines priežastis, kodėl įmonės perka mišką, o be viso to ir ar verta iš viso svarstyti apie tai, kad būtų galima pastarąjį parduoti, jeigu turima? Tai galėtų nubrėžti atitinkamus orientyrus, suteiks suvokimą, kodėl gi pastaruoju metu ypatingai miškų niša suaktyvėjo.

Įmonės perka mišką, pirmiausia, todėl, kad tai yra universali ir turinti daugybę atsinaujinančių resursų, niša. Didžioji dauguma įmonių perka tam, kad galėtų iškirsti, o laikui bėgant ir atauginti – tai reiškia, kad būtų kuriamas pasyvių pajamų srautas, kuris, bet kuriuo atveju, atneša naudos. Žinant tai, kad mūsų šalyje miškų kainos nėra didelės, tai itin paskatino bendroves lįsti nišon giliau. Antra, jeigu miškai kainuoja mažiau net už rinkos kainą, įmonės perka mišką tam, kad galėtų juo spekuliuoti – arba miškų plotus nuomoja, arba tiesiog perpardavinėja. Ekonomikos dėsnis paprastas, pirk pigiau, o parduok brangiau – štai ir visa matematika. Trečia, miškus verta parduoti ir tuo atveju, jeigu tiesiog neturite laisvo laiko, jog galėtumėte prižiūrėti, ar įrangos, jog turimus miškus galėtumėte monetizuoti. Kitaip tariant, jeigu neturite pakankamai lėšų ir laiko tam, kad galėtumėte skirti pastarajai veiklai, tai tikėtina, jog visiškai jokios naudos pasiekti nepavyks – na, nebent pigiai samdytis priežiūros darbuotojus ir nuomoti plotus miškų kirtimui.

Taigi, įvertinus esmines priežastis, kodėl įmonėms miškai patapo aktualūs ir kodėl pastarosios pradėjo juos pirkti, manome, kad galėjo susidaryti nuo šiol aiškesnis vaizdas. Galbūt šis straipsnis pastūmės kitus imtis naujos ekonominės veiklos – to ir būtų siekiama.

Gražina

Gražina paskelbė 686 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>