Žemės ūkio technika: kodėl svarbi mechanizacija?

Lietuvoje daugelis žemės ūkio technikų ir žemės ūkio technikos gaminamos taip, kad atitiktų ūkininkų poreikius. Ūkininkai yra ūkininkavimo ateitis, kuriems nuolat reikia įvairios ūkio įrangos, kuri palengvintų procesą ir pareikalautų mažiau darbuotojų. Žemės ūkio purkštuvas yra visa purškimo sistema, kuri naudoja slėgį, kad purškiamas skystis iš rezervuaro nukreiptų į purkštuvo purkštukus, o vėliau būtų purškiamas derlius arba dirvožemis.

Kas yra žemės ūkio įrangos mechanizavimas?

Įvairi žemės ūkio technika padeda ūkininkams padidinti derlių ir maisto gamybą. Mechanizavimas gali būti įgyvendintas dviem būdais: iš dalies, kai dalį darbo atlieka gyvūnai ir žmonės, o likusią dalį atlieka mašinos, arba visiškai, kai mašinos pakeičia ir gyvūnus, ir žmones. Purškiamasis purškiklis purškia skysčius, pirmiausia pesticidus, ant pasėlių, kad apsaugotų nuo kenkėjų ir ligų. Yra keletas žemės ūkio mechanizavimo pranašumų:

  • Dėl mechanizacijos ūkininkavimo veikla yra efektyvesnė ir greitesnė. Su dviem arkliais ūkininkas per dieną galėjo suarti vieną arą žemės, o šiuo metu per tiek pat laiko jie gali suarti iki 12 arų.

  • Žmonių darbo jėga sumažinama iki minimumo, kai žemės ūkio veikloje naudojama žemės ūkio technika.

  • Gamyba taip pat padidėjo dėl patobulintos žemės ūkio įrangos, geresnių sėklų rūšių ir cheminių pesticidų naudojimo. Mašinos padėjo padidinti darbuotojų našumą.

  • Ūkininkų gerovė gerinama naudojant darbo jėgą taupančias žemės ūkio technologijas, tokias kaip rotatoriai, elektriniai kultivatoriai ir derliaus nuėmimo kombainai.

  • Ūkininkai, naudodami žemės ūkio techniką, gali greitai paversti nevaisingą žemės gabalą pelningu ūkiu ir taip tinkamai naudoti žemę.

  • Mechanizacija yra vienintelis būdas ūkininkams auginti pakankamai didelius javus ir grūdus, kad patenkintų augančios populiacijos poreikius.

Kodėl mechanizacija yra svarbi?

Mechanizavimas yra labai svarbus žemės ūkio augalų auginimo veiksnys, kuris istoriškai buvo ignoruojamas besivystančių šalių kontekste. Veiksniai, mažinantys ūkių galią, kenkia gebėjimui įdirbti pakankamai žemės ir jau seniai buvo pripažinti skurdo šaltiniu, ypač Afrikoje į pietus nuo Sacharos. Padidinus energijos tiekimą žemės ūkiui, reikiamu laiku galima atlikti daugiau užduočių ir užauginti didesnius plotus, kad būtų galima užauginti didesnį kiekį derliaus tausojant gamtos išteklius. Taikant naujas, aplinkai nekenksmingas technologijas, ūkininkai gali efektyviau auginti derlių, naudojant mažiau energijos. Tvarus žemės ūkio mechanizavimas taip pat gali labai prisidėti prie vertės grandinių ir maisto sistemų plėtros, nes gali padaryti po derliaus nuėmimo, perdirbimo ir rinkodaros veiklą ir funkcijas veiksmingesnes, efektyvesnes ir ekologiškesnes.

Didėjantis mechanizacijos lygis nebūtinai reiškia dideles investicijas į traktorius ir kitą techniką

Ūkininkai turi pasirinkti tinkamiausią energijos šaltinį bet kokiai operacijai, atsižvelgdami į atliekamą darbą ir nuo to, kas jį atlieka. Mechanizacijos lygis turėtų efektyviai tenkinti jų poreikius. Energijos šaltiniai (žmogaus, gyvūno ar variklio) turi būti pritaikyti tokiems poreikiams ergonominiu, socialiniu, kultūriniu ir ekonominiu požiūriu. Darbo jėgos mažinimas yra pagrindinis tvaraus mechanizavimo elementas ir padeda sumažinti sunkų darbo krūvį, atsižvelgiant į technologijas, tinkamas jų poreikiams, ir gerinant jų prieigą prie atitinkamų formų ūkio energijos.

Gražina

Gražina paskelbė 702 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>