Kad miegoti palapinėje būtų smagu

PalapinėsVasarą gamtos ir stovyklavimo mylėtojai neįsivaizduoja šio sezono be bent vienos nakties palapinės viduje, gamtoje: prie upės, ant ežero kranto, kempinge prie jūros, festivalio miegojimo zonoje ar tiesiog nuosavame kieme… Tačiau ta, kad palapinėje miegoti būtų tikrai gera, reikia pasirūpinti būtinomis sąlygomis tos palapinės komfortui. Tiek renkantis palapinę, tiek jau ją naudojant, reikia atsižvelgti į tam tikrus dalykus.

Kur pirkti

Pirmiausia reikėtų sugalvoti, kokios palapinės jums reikia. Toliau aptarsime kriterijus. Na o įsigyti palapines yra patogiausia internetu. Yra ne tik puikių interneto parduotuvių, kuriose prekiaujama tokiais dalykais, bet net ir puikių interneto parduotuvių platformų, kur prekes galima palyginti tarpusavyje nešuoliuojant iškart po skirtingas svetaines.

Temperatūra palapinėje

Visų pirma, labai svarbu yra palapinės izoliacija temperatūrai. Kodėl vienose palapinėse oras keičiasi lygiai taip pat, kaip jis keičiasi ir išorėje, o kitose net ir šaltą rytą yra viduje šilta ir jauku? Dažniausiai tai lemia papildomi palapinės sluoksniai. Vienasluoksnė palapinė tinka miegoti tik visiškai šiltoms naktims, kai iš esmės galima miegoti ir tiesiog lauke, po žvaigždėtu dangumi. O štai palapinėje temperatūra turi būti iš tiesų šiltesnė tada, kai yra bent šioks toks lauko temperatūros atvėsimas. Pvz., rugpjūčio gale nakvojant festivaliuose jau jaučiasi rytinis šaltukas, kada temperatūra krenta iki dešimties rytais, o naktį dar didesnis šaltis traukiamas nuo pačios žemės. Tad temperatūra palapinėje atvėsta, jeigu tai vienguba palapinė. Kaip jau minėjome, beveik visiems kitiems atvejams, jeigu nakvojate ne tropikuose ir ne karščiausiomis liepos naktimis, reikėtų bent dvigubos ar net trigubos temperatūros. Toks paprastas dalykas – papildomi audinio sluoksniai bei tarp jų atsirandantys oro tarpai – tai puikiausia termoizoliacija, kokia tik gali būti. Ir tokioje palapinėje temperatūra laikosi šilta. Net nustebsite naktį eidami į tualetą, kad palapinėje gali būti tikrai šilta.

Kiti kriterijai:

  • Ventiliacijos galimybės. Svarbu, kad būtų padarytos tam tikros angos ventiliacijai, kurias būtų, esant poreikiui, sandariai uždaryti.
  • Apsaugos nuo lietaus. Lietus sugadins visą nakvojimo lauke malonumą, jeigu palapinė neparengta liūčiai. Ji turi turėti nešlampančius sluoksnius ir papildomas apsaugas. Svarbu ir nestatyti jos kažkur duobėje, nes prilijus pajusite, kad esate baloje.
  • Apsaugos nuo vabzdžių. Tai tiesiog klasikiniai tinkleliai, kurie užsisega ant įėjimų ir ventiliacijos angų.
  • Kuo daugiau vietos – tuo patogiau. Rinkitės trivietę, jeigu nakvosite dviese, keturvietę, jeigu nakvosite trise ir pan. Tuomet turėsite ir vietos daiktams susidėti.

Gražina

Gražina paskelbė 687 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>